Pages

1 Şubat 2013 Cuma

Atatürk Arboretumu

           Merabaa.

        Bugün Sarıyer- Atatürk Arboretumu'ndayız sevgili insanlarr. Aslında başlığı ''Ebesinin Nikahı: Atatürk Arboretumu'' yapıcaktım ama dedim ayıp olur. Ama yapmış kadar oldum diimi bunu söylemekle.. :D Çok uzaktı çookk. Ama o kadar eziyete değdi. İstanbul içinde böyle bi yerin olması bizi çok mutlu etti. Pek fazla kimsenin bilmemesi daha da mutlu ettii!

          Bi de ''arboretum'' demeyi öğrenene kadar canım çıktı.. Ağaç ev demekmiş. Haftasonu ziyaret yasak. Sadece özel üyeliği olanlar gelebiliyor haftasonu. 300 tl miymiş neymiş.


              Otobüsten inip buraya doğru yürürken peşimize köpekler takıldı. Normalde köpekten korkmam ama bunlar çete olmuşlar. Gelen geçenden haraç kesiyolar:P Ceyda'nın çantasında da simit poğça (nası yazılıyodu bu?) falan vardı. Köpeklerde bunların kokusunu almışlar ki arkamızdan gelmeye başladılar. Bi tane simit attık bıraksınlar bizi diye ama simit için kavga edip daha da sinirlendiler. Ceyda'da simitlerin hepsini attı köpeklere. Aç kaldık yani :D Arboretum'da cafe falan yok, o yüzden yemeğinizi kendiniz götürüyorsunuz. Aslında yemek sokup piknik yapmak yasak ama simit, poğça, kurabiye gibi şeyler götürüp atıştırabiliyorsunuz..


      Bu alttaki banklı fotoğraf Facebook'ta yalnızlıklarından dem vurup ha bire özlü söz paylaşan fan page'in profil fotoğrafı gibi oldu.. :D 


            Burda da bi kız meselesine tanıklık ediyoruz.. :p
              Bunlar benim en beğendiğim fotoğraflar oldu. Ama biz biraz ters zamanda gittik galiba. Ağaçlar yapraklarını dökmüştü. Sarı, kırmızı ağaçları göremedik. Bi dahakine nasip olur inşallahh. Son olarak, Taksim'den 42T'ye binip Orman Fakültesi durağında iniyorsunuz. Biraz geriye doğru yürüyüp sağ taraftaki uzunca yoldan yürüyorsunuz. Yolun sol tarafında kalıyo burası. Kolay bulursunuz. Bu arada burası İstanbul Üniversitesi Orman  Fakültesine bağlıymış. Bizim okul ilk defa bi şeyi adam gibi yapmış helal olsun. İlk defa gözüme girdiler. Bi dahaki gezelim görelimde görüşürüz. :P O zamana kadar kimseye simitlerinizi verip aç kalmayın.. :(

8 yorum:

Unknown dedi ki...

Ama ağaçların çıplak haliyle bile harika, baharda burayı hayal bile edemiyorumm..

Yazdım burayıda ki:))

Eline gözüne sağlık ^^

Elif dedi ki...

teşekkür ederimm :) evet kesinlikle gitt. çok harika.. baharda ben de tekrar gitmek istiyorum.

Unknown dedi ki...

Istanbulda o kadar çok yer var ki burayi ilk defa görüyorum ben de :) Gidip görülesi yerlere not edildi ama giderken simitleri fazla almak sartiyla :)
Fotograflar bu mevsimde bile harika gözüküyor bence ;)

Elif dedi ki...

ehehh evet fazlaca al biraz :) ben de geç keşfetmişim. geç olsun güç olmasın.. teşekkür ederim :)

Rana dedi ki...

Burayı instagramda fotosunu görüp aşık olarak senin sayende keşfetmiş bulunuyorum :) Daha öncesinde haberim yoktu böyle bir yerin varlığından.
Devamini bekleriz :)

Elif dedi ki...

böyle güzel bir şeye sebep olduysam ne mutlu o zaman bana :) ah ben de devam edebilmeyi çok isterim ama bu aralar bloğu çok boşluyorum:(

Rana dedi ki...

Okul vs. insanın çok vaktini alıyo,bende baya boşlamıştım bakalım tekrar başladım bişeyler paylaşmaya :) Hayırlısı olsun dielim... :)

Atatürk Arboretumu dedi ki...

çok güzel

Yorum Gönder