Pages

18 Ocak 2013 Cuma

Ge-zen-ti!

6 yorum
         Uzun bi aradan sonra işte geldim burdayım. Başlık seçmenin ne kadar zor olduğuna değinmek istiyorum şuan. Büşra facebooktaki bi fotoğrafımın altına ''ge-zen-ti!'' yazmıştı ben başlık düşünürken. Ben de vardır bunda bi hikmet  diyerek bu başlığı kullanmayı tercih ettim.. :P 2 haftadır hiç post yazmadım. Berra hanım saolsun-1 buçukluk kız kardeşim- bilgisayarın ekranını kırmış. O yüzden elimize alamadık bilgisayarı.. Sınavlarım da yeni bitmişken fırsat bu fırsat dedim ve bu postu hazırlamaya koyuldum.. 2 haftadır neler yaptığıma şahit olucaksınız şimdi:P
          İlk olarak...: Etaminle başlayan merakım beni nakış diye düşündüğüm şeye kadar götürdü. Bu yeni merakım -bana kalırsa- etaminden daha güzel, daha kullanışlı.. Bunu kız kardeşimin arkadaşı için yaptım. Doğum günüymüşte.. :)


            Eveett şimdi de sınavlardan sonra ne yapmışım onu anlatayım. Sınavlarla başlayan sıkıntılı süreci tatlıya bağladık. Şuan pek mutlu mesudum..
         
             Bu örüklü amcaya Fındıklı'dan yukarıya çıkan merdivenlerde rastladık. Zehra'nın tepkisi: ''Bu kim yaaa. Sosyalist birine benziyo!'' :D


            Burası da yeni keşfettiğim bi yer. İsim vermesem olur mu? :D Kimse gitmesin, bilmesin istiyorum. Allahım çok güzel!


 Buraya Zehra'yla Merve'yi beklerken gittik. Zehra'yla uzun zamandır görüşmüyorduk. İyi oldu. İnstagramda paylaşmıştım bu fotoğraflardan birini. Altına da yazmıştım bizim peçetelere yazı yazma huyumuzu :) O günden hatıra kalsın diye kullandığımız peçeteye mekanın adı, günün tarihiyle birlikte içimizden gelenleri yazar birbirimize veririz. Bi kenarda hatıra olarak kalır.. Sonradan bakar bakar mutlu oluruz!     
                 Bu fotoğrafı da şu çiçeğin gerçek rengini görün diye koyuyorum. Renklere bayıldım! Sarı saksıyla birbirlerine çok yakışmışlar. Burayı bana çok sevdiren şeylerden biri oldu bu çiçek bence :) Baktıkça bakasım geliyor..


            Ama kahve demişken Nev-i Cafe'nin kahvesini anmasam olmaz. Hayatımda içtiğim en güzel kahveydi diyebilirim. Ama bunda Merve'nin de payı büyük bence. Çünkü o gün çok güzel bi gündü. Geçen seneydi. Balat'ı gezmiştik birlikte, çok yorulmuştuk ve sonrada kumda yapılan bu kahveden içmiştik. Muhabbette çok güzeldi, kahveye ayrı bir tat verdi bence.. O kahvenin de fotoğrafını koyayım da köpüğüne bi bakın..


Son durak Galata Konak.. Buranın alt katının dekorasyonunu seviyorum. 


             Bi de böyle eski, şekilli şukullu parkeleri de çok seviyorum.


            Bir de  her yerde ısrarla paylaştığım, Bünyamin k. diye bir ressamın hayran kaldığım fotoğrafı ve resmi. Niyeyse benim çok hoşuma gitti, çok sevdim!


            Son olarak sınavlardan sıkılıpta çizdiğim, denize bakıp hayallere dalan turunçgillerden bir hatun.. O da gezmeyi çok seviyor! Ve hepinize iyi günler diliyorrr!


           

2 Ocak 2013 Çarşamba

Sihirli Spatula, Sihirli Pastalar..

0 yorum
          Merhabalarr! Bugün çok sevdiğim, çok beğendiğim bir yere götürüyorum sizi. Sihirliii Spatulaaaa!:) İnstagrama koymuştum fotoğraflarını ve herkes çok beğenmişti. Ama beğenilmeyecek bir yer değil ki. Sıcacık ve çok güzel bir yer. Fotoğraflardan görürsünüz zaten nasıl güzel olduğunu :) Ama ana yemekten önce ara sıcağımız var. :P Tarihi Moda İskelesi. Denize nazır yerlerde çok yemek yedik (tamam o kadar çok değil ama azcık çok) ama bu çok farklı oldu. Yemeğimize serçelerde eşlik etti. Arkada İncesaz.. Pek güzeldi. Buyrun fotoğraflar:
                   Şimdi sırada bir çok kişinin merak ettiği Acıbadem'deki Sihirli Spatula var. Sihirli Spatula ikiz kardeşler Ayça-Gökçe İlkel kardeşlerin şirin mi şirin pastahanesi. Küçük bir yer ama çok sevimli, çok güzel.. Özel günler için siparişte alıyorlar. Daha ayrıntılı incelemek isterseniz buyrun web sitesi: www.sihirlispatula.com  Neyse ben susayım fotoğraflar anlatsın, hep beraber nirvanaya çıkalım.
Arkadaki çikolatalı pastanın adı kirpi pasta, öndeki de köstebek pasta. Kirpi pastayı gerçek çikolatadan yapıyorlar. O yüzden biraz ağır ama çok güzel. İçinde de yanlış hatırlamıyorsam frambuaz vardı. 
              Ve evet, bu bir pasta. Ve evet, bu pasta gerçek. Yılbaşı konsepti için yapılmış. Aklınızdaki her hangi bir şeyi Sihirli Spatula'dan pasta olarak almanız mümkün. Sınır tanımıyorlar :)
                       Umarım benim kadar çok sevmişsinizdir. :) Güzel günler olsun hepinize! Görüşmek üzere...